vertical_align_top
translate close
tr
en
close

Otobix Nedir ?

OTOBIX Yolcu Sayma ve Bilet Taşıma Sistemi, şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan turizm şirketleri için tasarlanmış bir kontrol sistemidir.

Yolcu taşımacılığı yapan turizm şirketlerinin en yoğun şikayet ettiği konu; otogarlar dışında yoldan alınan yolcuların ücretlerinin tam olarak tahsil edilememesidir. Sistem biletsiz taşınan yolcuları sensörler aracılığı ile sayarak fazla yolcuları tespit edebilir.

Konum ve Güzergah Bilgisi

Sms ve E-Posta Bilgisi

Online Bilet Satışı

Uzaktan Kontrol

Sistem İşleyişi

1. Sistem otobüsün izleyeceği tüm güzergahlara ve mola verilecek yer bilgilerine sahiptir.

2. Yolculuk süresince boş olan veya gidilecek son varış noktasına gelmeden inen yolcuların boşalttığı koltukların yoldan alınan yolculara tahsis edilmesi durumunda SMS ve E-Posta üzerinden, yönetici uyarı özelliği ile firma yetkililerine bilgilendirme mesajı ulaştırılır. Ayrıca yolcunun alındığı konumda GPS üzerinden raporlarda koordinat bilgisi şeklinde belirtilir.

3. Bununla birlikte daha sonradan dahil olan yolcular için tablet üzerindeki mobil yazılım aracılığı ile online bilet satışı yapılırak bilet kesimi gerçekleştirilmiş olur.

4. Sonuç olarak yolculuk süresince boş olan veya gidilecek son varış noktasına gelmeden inen yolcuların boşalttığı koltukların yoldan alınan yolculara tahsis edilmesi durumu firma tarafından kontrol altına alınmış olacaktır.

Sistem Özellikleri

- İstenildiği zaman görüntü alabilme

- Tüm marka ve modeldeki otobüslerle uyumlu olma

- Tüm bilet satış programları ile entegre çalışma

- Mobil uygulama üzerinden bilet satışı yapabilme

- Kapı, depo ve kapak kontrolü yapabilme

- Sefer bazında yolcu sayısı raporlama

- SMS ve E-posta üzerinden uyarı

- Fazla yolcunun alındığı koordinat bilgisi